Saç Stilleri

Dermalogica Powerbright Karanlık Nokta Serumu İncelemesi

*AD-PR Ürünü- Dermalogica Skinfluencer programının bir parçasıyım ve bu ürünü denemem ve incelemem için çok nazik bir hediye aldım.

Dermalogica, Powerbright Dark Spot Serum’u Mart ayında piyasaya sürdü. Bu ürün tüm cilt tonlarına uygundur.

Söyledikleri Powerbright Dark Spot Serum, günler içinde koyu lekelerin görünümünü soldurmaya başlıyor. Düzensiz pigmentasyon görünümünü hızla azaltmaya başlayan ve zamanla cilt tonunu eşitlemeye devam edecek gelişmiş bir serumdur.

Bu serumun en önemli faydaları, gün içinde koyu lekeleri yok etmesi, gelecekteki koyu lekelerin önlenmesine yardımcı olması ve cildin doğal parlaklığını aydınlatması ve artırmasıdır.

Bu serumdaki temel bileşenler, günler içinde düzensiz pigmentasyon görünümünü dengelemeye başlayan “Işık yayıcı Teknolojidir. Niacinamide ve Hexylresorsinol, daha parlak ve daha eşit tonlu bir cilt için koyu lekelerin solmasına yardımcı olur. Adaptojenik Ashwagandha, pürüzsüzleştirir ve antioksidan faydalar sağlar. Frenk Üzümü Yağı ve Şakayık Çiçeği cildin doğal parlaklığını artırmaya yardımcı olur.”

Dermalogica UK web sitesinden- “ Hiperpigmentasyon nedir? Karanlık noktalar, güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri ve melazma gibi birçok isimde olabilir – bu terimlerin tümü hiperpigmentasyon olarak bilinen şeyin kapsamına girer. Bu yaygın durum, aşırı melanin birikintisi üretiminden kaynaklanan ve UV ışınları, kirlilik, hormonlar, yaralanmalar vb. gibi birçok faktör tarafından tetiklenebilen cilt lekelerinin çevreleyen alandan daha koyu hale gelmesidir.

Her sabah temizleme ve tonlama işleminden sonra bir pompa uygulayın ve ürünün emilmesi için bir dakika bekleyin.

Bu ürünün incelemesine geçmeden önce, henüz bilmeyenler için cilt tipimin ne olduğunu ve cildimde hangi pigmentasyonun olduğunu söylemek istedim. Kuru ve hassas bir cildim var. Cildimde biraz pigmentasyon var, asıl bölge alnım ve sonra her iki yanağımda, burnumun hemen yanında küçük bir yama. Bu, bu ürünün cilt tipim ve sahip olduğum pigmentasyon için nasıl çalıştığına dair kişisel görüşüm. Bu ürünün benden daha fazla pigmentasyona sahip cilt üzerinde nasıl çalıştığı hakkında yorum yapamam.

Sadece ürünü uygularken koklayabildiğim çok ince bir kokusu var. Sadece az miktarda ürüne ihtiyacınız olduğunu ve kolayca uygulandığını görüyorum. Tonerimin üstüne iyi uygulandığını ve nemlendiricimin de en iyi şekilde uygulandığını buldum.

Bu serumu 7 haftadır kullanıyorum. Her gün kullanmıyorum, sahip olduğum pigmentasyonda ihtiyacım yok. Alnımda haftada birkaç kez ve ardından haftada bir kez her iki yanaktaki küçük yamalar üzerinde kullanıyorum. Açıkçası, ne kadar pigmentasyona sahip olduğunuza, bu serumu ne sıklıkta kullanmanız gerektiğini düşündüğünüze bağlı olacaktır.

Sabahları dedikleri gibi serumu kullanıyorum ve uygulandıktan sonra üzerine herhangi bir ürün sürmeden önce bir dakika bekletin. Bunun, ürünün cilde tamamen emilmesi için zaman verdiğini düşünüyorum.

Ciltte hafiflik hissi verir ve aynı zamanda biraz nemlendirme sağlar. Bu serumu her kullandığımda cildim daha parlak görünüyordu ve ona bir parıltı vardı.

Alnımda, ilk kullanımdan sonra pigmentasyon ile küçük bir fark fark ettim. Daha fazla kullandıkça alnımdaki bazı bölgelerdeki koyu lekeler tamamen gitti ve sonra geri kalanının onları azaltmaya ve solmasına yardımcı olduğunu görebiliyorum, bu yüzden eskisi kadar farkedilmez. Yanaklarımdaki küçük lekelerde, koyu lekeler (pigmentasyon) neredeyse tamamen gitti.

Bu serumu kullanmaktan aldığım sonuçlardan memnun kaldım.

Bu ürün şuradan satın alınabilir Dermalogica Türkiye £ 89 30ml, Koku Doğrudan çeşitli tasarruf ve Dermalogica Türkiye 95,00 dolar.

Aşağıda bana bir yorum bırakın. Bu yeni serumu denediniz mi ve onun hakkında ne düşünüyorsunuz? Daha önce böyle bir serum kullandınız mı?

*Bu gönderi bazı Ortaklık bağlantıları içeriyor

Beni takip et

Instagram, heyecan, Bloglovin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu