Güzellik Sırları

Cetaphil Nemlendirici Losyon uyguladıktan sonra makyaj yapabilir miyiz?

Bugün, hemen hemen tüm kadınların sahip olduğu çok yaygın bir soruyu cevaplayacağız ve konuşacağız. Ve bu soru yüzümüze herhangi bir losyon sürdükten sonra makyaj yapabilir miyiz?

Birçok kadın yüzümüze nemlendirici uyguladıktan sonra fondöten, bb krem, astar vb. makyajları yapamayacağımızdan şüphe duyduğu için sıkça sorulan bir sorudur.

Bu soruya geçmeden önce, nemlendiricinin ne olduğunu ve yüzünüze ve cildinize nemlendirici uygulamanın faydalarının neler olduğunu bize bildirin.

Nemlendirici

Nemlendirici, cildimize ve cildimizin yüzeyine nem sağlayan cilt bakım rejimimizde kullandığımız bir üründür. Nemlendirici genellikle yüz serumları veya tonerlerinden sonra ancak güneş kreminden önce uygulanır. Herhangi bir biçimde olabilir (losyon, jel, krem, balsam vb.). Tamamen seçiminize ve cilt tipinize bağlıdır. Temel işlevi, cildi gün boyunca sağlıklı ve nemli tutmaktır.

Cildimiz için nemlendirici kullanmanın en önemli faydası, nemi cildimize hapsetmesi, cildimizi dışarıdan gelen zararlı çevresel faktörlerden/kirlerden cildimize ulaşmasını ve akne, tıkanmış gözenekler, siyah nokta, beyaz nokta gibi çeşitli sorunlara yol açmasıdır. , vb. Bu nedenle cildinizi korumak için her gün nemlendirici kullanmak şarttır.

Nemlendirici uygulamanın faydaları nelerdir?

Bir nemlendirici cildimize yalnızca çeşitli şekillerde yardımcı olur. Bitkilerin beslenmek için suya ihtiyacı olduğu gibi cildimizin de beslenme ve nemlendirme için nemlendiricilere ihtiyacı vardır. Faydalarından bazıları şunlardır:

– Cildi sağlıklı yapar

– Cildi nemlendirir

– Kuru cilt ile yardımcı olur

– Cilt dokusunu iyileştirir

– Besinleri cildinize kilitler

– Hassas cildi yatıştırır

Birkaç tanesinden bahsetmiştim ama konu cildinize nemlendirici sürmenin faydaları söz konusu olduğunda liste kesinlikle uzayıp gidiyor.

Dürüst olmak gerekirse, bir nemlendirici uygulamıyorsanız, cildiniz kesinlikle sizden nefret edecek ve ciddiyim!

Nemlendiriciyi ne sıklıkla uygulamalıyız?

Bununla birlikte, bir nemlendirici günde iki kez kullanılmalıdır. Sabah bir kez ve her gece bir kez. Ancak günde bir kez nemlendirici sürmek de iyidir. En az bir kere, iki kere uygulamalısınız. Güneş kremi cildimiz için olmazsa olmaz olduğu gibi, nemlendirici de cildimiz için önemlidir ve cilt bakımı söz konusu olduğunda ciddiye alınmalıdır.

Temizlendikten sonra nemlendirici sürülmelidir. Yüzünüzü güzelce ve nazikçe yıkayın, yüzünüzde kalıntı veya kir parçacıkları olmadığından emin olun, ardından bol miktarda nemlendirici alın. Herhangi bir cilt bakımı, kaplıca vb. durumlarda, devam etmeli ve sonrasında nemlendirici uygulamalısınız.

Cilt bakım rejiminizde kullandığınız diğer ürünler ne olursa olsun, cildimiz düzenli olarak neme ihtiyaç duyduğundan nemlendirici kullanmayı atlamayın.

Az önce gördüğümüz gibi nemlendirici cildimizin sağlığı için çok önemlidir.

Cevap kesin bir EVET olduğu için makyaj öncesi nemlendirici sürüp sürmeme gibi bir durum yok! Makyajdan önce bir nemlendirici uygulayın, bununla ilgili bir sorun yok. Spesifik olarak, Cetaphil nemlendirici losyon hakkında konuşursak, o zaman evet makyajdan önce de uygulanabilir ve gitmeye hazırsınız. Cetaphil losyonunun biraz yağlı veya kalın olduğunu düşünüyorsanız, makyaj yapmadan önce az miktarda kullanabilirsiniz. Son derece yağlı bir yüze yol açabileceği için katmanları uygulamayın ve ardından makyaj da yağlı veya ağır görünecektir. Daha az miktarda ürün alın, bu iyi olacaktır.

Aslında, cildinizi makyajdan önce hazırlamak, makyajı iyi harmanlamanıza ve fondöteni kolayca karıştırmanıza yardımcı olur. Cilt yumuşak hisseder ve makyaj için hazır ve hazırdır. Makyajın cildimiz için çok ağır olduğunu biliyoruz, bu nedenle cildi hasardan korumak için doğru miktarda besin ve nem sağlamak önemlidir.

Makyajı çıkardıktan sonra nemlendirici sürmek de cildi dengede tuttuğu için çok iyi bir alışkanlıktır. Bu şekilde, makyaj cildimiz için çok kalın ve güçlü olabileceğinden, nemlendirici makyajın etkilerini en aza indirebilir.

Makyaj yapmadan önce aklınızda bulundurmanız gereken en önemli ipuçlarından biri yüzünüze ve cildinize hafif bir nemlendirici uygulamaktır. Kullandığınız nemlendiricinin kıvamı kesinlikle hafif ve ağır olmamalıdır.

Yoğun kıvamlı bir nemlendirici cildi aşırı derecede tahriş edebilir ve sadece bu değil, bundan sonra makyajınız yağlı ve yağlı görünecektir. Nemlendirici yoğun olduğunda kuruması çok zaman alacak, kolay emilmeyecek ve ardından fondöten veya bb krem ​​uygulamak için 2 dakika beklemeniz gerekecek.

NOT: Yukarıda bahsettiğimiz gibi nemlendiricinin sayısız faydası vardır, bu nedenle makyaj öncesi cilt bakım rutininize nemlendirici eklemeyi asla unutmayın. Özellikle günlük makyaj yaparken cildinize özen göstermeniz çok önemlidir. Makyaj uygulamak cildimizin katmanlarına zarar verebilir, cildimizi her zaman yeşil tutmak için nemlendirme ve besin sağladığımızdan emin olmamız gerekir.

Bununla birlikte, her cilt tipine bir nemlendirici uygulanmalıdır. Yağlı cilt, kuru cilt veya karma cilde sahipseniz nemlendirici şart! Cilt tipi önemli değil, bu nedenle yağlı cildinizden bağımsız olarak da bir nemlendirici uygulayın!

Cildimizi yumuşak tutmak ve zararlı maddelerden korumak görevimizdir, bu nedenle iyi bir marka nemlendirici kullandığınızdan emin olun. Cetaphil Nemlendirici Losyon, Aveeno Losyon, Bioderma losyonu ve Ponds kremine gidebilirsiniz. Bunlar, kaliteli nemlendiriciler sağlayan en iyi markalardır. Çok fazla nemlendirici markası var ama her zaman cilt tipinize uygun olanı seçtiğinizden emin olun, her nemlendirici her cilt tipine uygun değildir, bu yüzden satın alırken ve nemlendirici tipinizde akıllı olun.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu