Kişisel Bakım

Batangas’ın Santorini Yakası: Fortune Adası

Bu yılın Mayıs ayında bir arkadaşım yaz tatilimizi organize etti ve herkes değişiklik olsun diye bir kamp türü üzerinde anlaşmıştı. Herkes gecelik kampımız için mükemmel bir yer aradı ve bu göz alıcı Yunan yapı fotoğrafını bulduk ve bu adanın Quezon City’den Batangas’a sadece 3-4 seyahat süresi olan mükemmel olan Nasugbu Batangas’ta olduğunu öğrendik. Yer hakkında yorumları okuduk, bu yüzden evet iyi yorumlar. Hemen gezimizi planlıyoruz.

Wawa, Nasugbu, Batangas’a giden bir otobüse nereye bineceğimi, nerede inip başka bir araca bineceğimi, otobüs ücretinin ne kadar olduğunu vb. yolculuk

İlk gecemizi La Luz, Laiya, Batangas’ta geçiriyoruz, böylece denizin ortasında bir saat boyunca aşırı sıcaktan, hain dalgalardan kaçınmak ve kampımız için mükemmel bir yer aramak için ertesi gün erken ayrılabiliyoruz. Kuya Chris bangkero’muz bizi Resort 7AM’den aldı ve 8 AM’ye geldi. Tek bildiğim Kuya Chris, Fortune Island Trip’in bilinen kayıkçılarından biri, cep telefonu numarası yok çünkü onunla konuşan arkadaşım ama diğer bloglardan onun iletişimini alabilirsiniz. Kuya Chris’i bangkero’nuz olarak almanızı öneririm, o iyi biri ve adada ekstra bakım alacaksınız çünkü yeğeni adanın bekçilerinden biri.

Oraya vardığımızda, tekne için P8,000 ve gecelik iniş ücreti/izin için her biri P350 peso ödüyoruz, sanırım pazarlık yapabilirsiniz? hahaha.

Evet! görünüm!!!

Ayy! Görüntü için özür dilerim ne olduğunu bilmiyorum

Eğer gece kalmayı planlıyorsanız, kendi çadırlarınızı getirmelisiniz, oraya vardığınızda Kiralık Çadır Yoktur arkadaşlar. Çadırlarınızı kurmak için hala iyi bir yapı var. Kuyas (ada bekçileri), eşyalarınızı boşaltmanıza ve plajın tepesinde yerinizi aramanıza yardımcı olacaktır.


Bu bizim ilk kamp yerimiz, daha sonra daha çok ev gibi ve daha rahat büyük bir kulübeye transfer edildi.

Yapılması gerekenlerden biri de uçurum dalışı yapmak ve bu yapılarla uçurumun kenarında fotoğraf çekmek.

Oh merhaba harabeler var

Ayrıca Fortune Island’ın dezavantajı da var, çok fazla çöp ve ev sineği bekliyoruz, bu yüzden yemeğiniz için şeffaf kutular getirseniz iyi olur.

Getirmeyi unutma:

1. Bir sürü buz ve galon su (yemin ederim buna en kısa zamanda ihtiyacınız olacak)

2. Yiyecekler (kolayca bozulmayan)

3. Çöp torbaları (lütfen sorumlu olun)

4. Güneş kremi (yüksek SPF daha iyidir)

5. Tuvalet malzemeleri (çok sayıda mendil, bebek mendili ve alkol)

6. Acil durum kiti (her ihtimale karşı ve bir sürü kırık cam gördüm)

7. Likör?

(hahaha sadece eğlence için ve senin de uyumak için biraz yardıma ihtiyacın var

ama lütfen boş şişeleri hiçbir yere atmayın)

Seninkinin tadını çıkar!

xx

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu